5 top instagramable places in Hamburg

Pomalu se z toho stává tradice, již třetí svoje narozeniny jsem strávila v cizině. První byly před dvěma lety v Madridu, kde jsem v té době bydlela, druhé loni ve Slovinsku a třetí tento rok v Hamburku. Upřímně řečeno nejsem vyloženě městský typ, preferuju útěšnost a klid přírody, tohle německé město si mě však získalo. Zaslouží si proto, abych mu na blogu věnovala samostatný článek spolu s několika tipy, kam vyrazit za pěknými fotkami a co určitě nezapomenout navštívit.

I’ve been lucky enough these past few years to create a wonderful personal tradition – three years in a row I celebrated my birthday outside of my country. Two years ago it was in Madrid when I was actually living there, one year ago it was in Slovenia and this year I decided to celebrate it in Hamburg. You already know that I prefer dwelling in the mountains much more than being stressed out in a big busy city, on the other hand there is definitely something special and welcoming about Hamburg. That’s why I decided to prepare another city guide, this time to recommend you some of the most photogenic places you can find around this pretty german city. 

Ještě jedno přiznání, než přejdeme k samotnému textu: Abych pravdu řekla, nejsem úplně nejlepší dovolenková plánovačka. Před odjezdem zpravidla jen vytipuju nejhezčí místa, která by se dala v dané lokaci navštívit a nafotit a pak už jen improvizuju. Každopádně zatím to funguje. :)

My confession before we start: To be honest I’m not a best planner when it comes to travel.. the only thing I do before I go somewhere is looking for beautiful places I would like to visit in that location and take a photo of. And when I get there, I usually just improvise.. but most of the time it actually works out. :)

1. The beach Ovelgönne

Výhodou Hamburku v porovnání s jinými městy je především to, že se nachází u moře. Máte tam tedy možnost vyrazit i na některou z tamních pláží. Moje doporučení je určitě navštívit Ovelgönne, která má jednu z nejhezčích rezidenčních čtvrtí, co v Hamburku uvidíte. Okolí pláže je lemováno krásnými vilovými domky s rozkvetlými zahradami a malými dvorky, přičemž do této oblasti se nejlépe dostanete trajektem z hamburgského přístavu – zastávka metra Landungbrücken. (Pokud si koupíte celodenní jízdenku na dopravu, pak máte trajekt v ceně).

Hamburg actually has one really great advantage – it’s situated by the sea, so you can go to the beach anytime you want. I would recommend you to visit a beach called Ovelgönne, because you can visit one of the most beautiful residential quarters I've ever seen there. Just imagine it – walking on the beach and admiring all the pretty houses with small gardens in bloom and flowers everywhere. If you wonder how to get there, it’s easy - you can take a ferry from the harbour close to the metro station called Landungbrücken. (It’s for free if you buy one-day transport ticket).

2. Walk from the Elbphilharmonie to the Speicherstadt

Krásná procházka vede i od slavné hamburgské filharmonie přes doky až do oblasti s největšími (a pravděpodobně nejhezčími) velkosklady na světě. Speicherstadt je přesně to místo, kde pořídíte nejtypičtější hamburské fotky s impozantními budovami z červených cihel. Všichni, kdo se do Hamburku chystáte, určitě byste tuhle lokaci neměli vynechat. :)

A jeden další tip pro vás: Na návštěvu Elbphilharmonie s největší pravděpodobností zapomeňte – dovnitř se dostanete pouze s platnou vstupenkou na některé z představení, tyto vstupenky jsou však zpravidla vybookovány nejméně s ročním předstihem. Na místě vám dovolí maximálně vylézt na venkovní balkon, odkud je krásně vidět celý přístav.

If you’re a fan of walking then you should definitely go for a walk from the famous Elbphilharmonie to the beautiful Speicherstadt. In fact the Speicherstadt is the largest warehouse district in the world where the buildings are built on water. It’s probably the most typical area of Hamburg, so be sure that you don’t miss it. :)

And one more advice: Unfortunately it’s not possible to enter the Elbphilarmonie and see it from the inside without a proper ticket to some of the concerts there. (And all of them are sold out at least one year in advance.) You can just climb to a balcony from where you have a beautiful view over the harbor.

hamburg_blog4.jpg

3. Hoheluftbrücke

Jedním z mých úplně nejoblíbenějších hamburských míst byl rozhodně most Hoheluftbrücke, který nabízí asi nejhezčí pohled na hamburské kanály. Nachází se navíc cca 10 minut chůze od hlavního náměstí, proto se vyplatí ho do prohlídky města určitě zařadit.

Another great spot where you can take cool photo of Hamburgś canals is a bridge called Hohelufbrücke. It’s located aprox. 10 minutes by walk from the center, so it’s quite easy to get there.. and really worth it.

hamburg_blog4.jpg

4. St. Petrikirche

Rádi byste si Hamburg prohlédli i z výšky? Pak jako nejlepší místo doporučuju kostel Sv. Petri, který je umístěn přímo v centru. Hned kousek od něj se totiž nachází krásná hamburská radnice, která při pohledu z věže kostela vévodí celému panoramatu. :) Jenom se tedy připravte, že je to opravdu zatraceně vysoko – k nejvyššímu bodu věže totiž vede dohromady 500 schodů se zastávkami v jednotlivých podlažích. Navíc vstup na věž se platí, takže si před výšlapem připravte kromě fyzických sil také 3 eura na vstupenku.

Do you want to see Hamburg from above? Then the best spot to do it is probably the church St. Petri located right in the center. Besides, there's the Hamburg's Town Hall just few steps from it, which looks rather spectacular on the panoramic view opening from the top of the church's tower. Just be prepared that you have to climb like 500 stairs to get this beautiful view from the highest point of the tower (oh and yes, pay 3 euros for the entrance. :) But believe me, it’s absolutely worth it.

5. Stade

Pokud plánujete strávit v Hamburku několik dní, určitě si vyhraďte nějaký čas i na výlet do okolí. Zhruba 50 minut jízdy vlakem od města se nachází malé městečko Stade, které vypadá jako kulisy z nějakého pohádkového filmu. Na procházku města vám budou stačit zhruba 2 hodiny, a to stihnete nejen prohlídku všech malebných uliček a pěkného parku, ale i oběd, případně odpolední kávu. Městečko je sice malinké, ale rozhodně stojí za návštěvu. :)

If you plan to spend more than just two days in Hamburg, then you should consider visiting Stade, a small picturesque town located just like 50 minutes by train from the big city. It actually looks like a town extracted from some kind of fairy tale. Two hours are enough for visiting all the beautiful alleys, a small parc and even stopping somewhere for lunch or a cup of coffee. :)

A to samozřejmě není všechno. Součástí mého výletu do Hamburku bylo nejen focení, ale také vysedávání po kavárnách a hledání nejlepších snídaňových spotů. Ale o tom zase až příště v dalším pokračování. :) 

I would say that's all, but actually I have much more things to share with you. I wasn't hunting just visually attractive spots, but also cosy coffee and breakfast places.. To that end, within few days you can expect one more guide for Hamburg, this time food & drinks related. :)